Najgorszy dzień roku – to właśnie dziś

bluebirdJakiś bardzo mądry i wykształcony pan z ważnego uniwersytetu (założę się, że Amerykanin, albo Anglik, oni zawsze odkrywają takie rewelacyjne rzeczy ;)) wyliczył, że najgorszy dzień roku 2013 wypada… 21 stycznia. Czyli dziś. Wyliczenia są jak najbardziej naukowe, opierają się na skomplikowanych obliczeniach matematycznych, biorących pod uwagę paskudną pogodę, brak pieniędzy, choróbska, zimową depresję etc. Taki najgorszy dzień co roku wypada w styczniu i co roku w poniedziałek (ciekawe, czyżby ludzie nie lubili swojej pracy?! Niemożliwe!). By podkreślić poniedziałkowość najgorszego dnia, zwie się on Blue Monday.  Język angielski to dziwna język, gdzie błękit oznacza smutek… No cóż, co kraj, to obyczaj.

Ja od rana siedzę jak na szpilkach, zaczarowana feralnością najgorszego dnia w roku i czekam na oznaki… Porannej poniedziałkowej rozlazłości do oznak nie zaliczam, to poweekendowa norma. Drobnych złośliwości software’u i hardwer’u pod uwagę nie biorę, ponieważ zaliczam je do zwyczajowych zagrożeń dla terminów realizacji projektów. Tego, że rano na dworze powitała mnie mżawka (mżawka przy ujemnej temperaturze – ała!) zaś po południu zasypać próbował walący z góry śnieg, też nie doceniam, w końcu mamy zimę, a w zimie złośliwe zjawiska atmosferyczne rzecz normalna. Zatem czekam dalej jak na szpilkach, aż nadchodzi wieczór.

Oddycham z ulgą i podsumowuję – nogi ni ręki nie złamałam, awantury nikomu nie zrobiłam, mnie burkliwym słowem też nikt nie pogonił, nie obżarłam się i nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia, pies nie ma rozwolnienia, dziecię kataru a mąż złego humoru… Może paskudny styczniowy poniedziałek to nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej, ale… jeśli to był najgorszy dzień roku, to czekam na kolejne. Teraz powinno być już tylko lepiej!

Czego wszystkim życzy

Wasza Błękitno Usta

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s