Dlaczego mężczyzna po seksie jest zmęczony

flowerZastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, dlaczego mężczyznom akt seksualny odbiera energię, a kobietom dodaje mocy? Oni zasypiają, my gotowe jesteśmy przenosić góry. To nie żaden mit, tylko fakt naukowo stwierdzony. Zastosowanie ma nawet w sporcie. Przed ważnymi wydarzeniami zawodnikom zaleca się wstrzemięźliwość, zawodniczkom – wręcz przeciwnie. O celowym zachodzeniu w ciążę enerdowskich pływaczek tuż przed olimpiadą wspominać nie będę, bo i czasy okrutne były i proceder ohydny, ale…

No właśnie. Słowo-klucz tego wpisu to OKRUCIEŃSTWO. Pięknie zilustrowałam niniejszy tekst, prawda? Kwiatki, płatki, feeria kolorów, bogactwo słupków i pręcików. Z pozoru milusio, a tak naprawdę – zgroza. Natura rodzi się do życia, a wraz z nią odwieczna walka życia ze śmiercią. Rośliny będą do upadłego bić się o zainteresowanie owadów. Na zajęte zapylaniem, a przy okazji obżeraniem się do nieprzytomności motylki i pszczółki czekają już żarłoczne ptaki, gotowe w sekundę pochłonąć amatora pyłku i nektaru. Ptaszki z kolei są bacznie obserwowane przez czające się w ustroniu gałęzi drzewa kotki. A taki kotek, jak dopadnie ptaszka, to wiadomo, co z nim zrobi. Szkoda – w końcu ptaszyna polować na owady musi, ponieważ jest wiosna, wszystko się rodzi, pisklęta wykluwają, a upierzony tatuś oraz nie mniej puchata mamusia czują się w obowiązku dostarczyć młodym papu. W tym celu narażają własne życie po to, by donieść do gniazda kąsek pokarmu więcej. Jak się uda – sukces reprodukcyjny zapewniony. Jeśli nie – przepraszamy bardzo, natura cię wyeliminowała, dalszego przekazania genów nie będzie, game over!

Taaaak, mimo szczerych sprzeciwów co wrażliwszych przedstawicieli ludzkiego gatunku, w okrutnym eko-świecie przetrwają najsilniejsi. Ewolucja. Sorry, takie mamy (naturalne) prawo!

Prawo silniejszego nie omija nas, którzy sami lubimy się nazywać ukoronowaniem stworzenia, panem planety, istotą myślącą. Jakby inne istoty nie myślały. Dobrze, jesteśmy nadzy, chodzimy na dwóch łapach i mamy wielkie mózgi, przez które nasze matki rodzą w bólach, jakich nie zna żadne inne stworzenie. Natura nie widzi jednak tej ludzkiej wyjątkowości. Selekcjonuje słabsze jednostki, zsyłając na nie choroby i czyniąc je mało atrakcyjnymi dla innych przedstawicieli gatunku. Przestaje się nami interesować, gdy tylko upłynie nasz termin przydatności do rozrodu. Seksualną energię odbiera mężczyznom po to, by przekazać ją kobietom.

Dlaczego zatem facet zasypia, choć jego pani chce się przytulać i rozmawiać?

To proste i okrutne, jak sama natura. Z punktu widzenia przyrody, sens aktu płciowego polega na przekazaniu genów. „Po” sytuacja jest następująca – osobnik męski geny przekazał osobnikowi żeńskiemu. Zatem z tych dwojga, które jest obecnie cenniejsze? Oczywiście – dama. Jeśli przyjdzie kotek, by nas zjeść, kogo pożreć powinien (z punktu widzenia ewolucji, rzecz jasna)? Gentlemana! Panią należy chronić, może być bowiem w ciąży. Jako potencjalna matka jest ogromnie cenna! O wiele cenniejsza, niż potencjalny ojciec. Jeśli któreś z nich trzeba poświęcić w formie obiadu drapieżnika, lepiej, by stał się nim samiec. Czyli na przykład mężczyzna. Gdy on, zmęczony i ospały będzie pożerany, ona, radosna endorfinami i rącza zastrzykiem jego energii, oddali się w bezpieczne miejsce.

By hodować całkiem nową kombinację genów. Dziecko czyli.

Zatem, szanowne Panie, gdy Wasz mężczyzna obraca się plecami i zasypia, nie czyni tego, ponieważ jest bezdusznym brutalem. Robi tak, by Was chronić. Swoim kosztem 😉

Wasza Biologiczna Złoto Usta

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filozoficznie, Publicystycznie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Dlaczego mężczyzna po seksie jest zmęczony

  1. FizzySlimgep pisze:

    Dziekuję za ten wpis. Wiedza w nim zawarta ułatwiła mi kilka rzeczy. Naprawdę daję dużego plusa za wpis.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s